Zadbaj o siebie (nawet jeśli jesteś troszkę leniwy) z naszym poradnikiem!

Samodoskonalenie nie jest proste, ale na pewno warto się nim zainteresować, bo przynosi ogromne, długofalowe korzyści. Obejmuje ono tworzenie nowych nawyków, ale również pozbycie się tych codziennych rutyn, które szkodzą. Jak można to robić?

10 sposobów, aby stać się lepszą wersją siebie bez dużego wysiłku

  1. Zmniejsz stres. Najlepszym sposobem na złagodzenie stresu jest głęboki masaż leczniczy. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na comiesięczny masaż, zwróć się do współmałżonka lub partnera i zamień masaże. Kup olej, zapal świece i zamień swój salon w spa.
  2. Pij herbatę — herbata ma uspokajające właściwości, które mogą zdziałać cuda dla twojego ducha. Wypróbuj rumiankową lub zieloną herbatę i oddaj się kuszącym smakom i naturalnej dobroci.
  3. Uśmiechnij się i nawiąż kontakt wzrokowy – pozwól, by przemawiała Twoja mimika. Uśmiech i kontakt wzrokowy z nieznajomym może wyzwolić iskrę w tobie, a także rozjaśnić czyjś dzień.
  4. Znajdź czas, aby nadrobić zaległości z przyjaciółmi i rodziną – czasami nasz grafik jest tak napięty, że po prostu nie możemy zmieścić się w rodzinie i przyjaciołach. Może to prowadzić do poważnych nieszczęść i braku samorealizacji. Musisz znaleźć równowagę między pracą a zabawą. Zjedz późny lunch, aby spotkać się z przyjaciółmi. Trudno pozostać w kontakcie, ale ważne jest, aby spróbować.
  5. Wybacz innym – przebaczenia nie można po prostu włączać i wyłączać. Wybaczenie komuś może zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli naprawdę zostałeś zraniony. Jednak przebaczenie zaczyna się głęboko w tobie i jest jednym z najważniejszych kroków samodoskonalenia. Jeśli potrafisz znaleźć w sobie przebaczenie, to udowadniasz sobie, że stajesz się silniejszy.
  6. Zapomnij o złych chwilach- przeszłość to przeszłość. Aby się doskonalić, musisz iść dalej. Zapomnij o tych problemach, które Cię powstrzymują. Są w przeszłości z jakiegoś powodu. Odsuń się od tego ciężkiego ciężaru i spójrz w przyszłość.
  7. Zrób coś dla kogoś innego – popraw swoje poczucie siebie, myśląc o kimś innym. Małe rzeczy mają ogromne znaczenie dla poprawy własnej wartości i poprawy nastrojów innych.
  8. Przestań próbować kontrolować rzeczy, których po prostu nie możesz kontrolować- to jest duża, ważna sprawa. Wszechświat działa w tajemniczy sposób. Musisz zaakceptować to, co zostało ci dane i przestać próbować zmieniać to, co nie zostało. Akceptacja jest kluczem do samodoskonalenia.
  9. Przestań zwlekać – bardzo łatwo jest zwlekać. Ale jest to również bardzo złe dla twojej etyki pracy. Wyznaczanie codziennych celów, używanie list „Do zrobienia” i małych nagród za dobrze wykonaną pracę może pokonać prokrastynację, zanim pokona ona Ciebie.
  10. Nigdy nie przestawaj się uczyć – nigdy nie jesteś za stary, aby kontynuować naukę. Wiele osób zakłada, że wybrało jedną ścieżkę kariery i tkwi w tym wyborze. Nieprawda, zwłaszcza nie w dzisiejszych czasach! Istnieje wiele różnych sposobów na podniesienie poziomu edukacji, w tym kursy online, kształcenie na odległość i zajęcia wieczorowe. Kluby książki i inne kluby mogą również zwiększyć siłę umysłu i pomóc w samodoskonaleniu.

źródło: https://www.oblawa.pl/ – lifestyle, porady, aktualności