Twoja naturalna pamięć jest wynikiem niezwykle skomplikowanej sieci retencji faktów, idei i aktywności fizycznej – których uczy się poprzez percepcję zmysłową, a następnie przechowuje w Twoim umyśle i bez ograniczeń powiązuje, jak może wykorzystywać je w przyszłości.

Działanie umysłu człowieka a jego rozwój osobisty

Nauka wykorzystuje abstrakcyjne pomysły, aby łatwiej zobrazować pewien przykład. Czym jest kot? Czy możesz sobie wyobrazić jeden w swoim umyśle? Jeśli nie znasz Camemberta, twoje wrażenie „kota” prawdopodobnie nie będzie dokładnym obrazem samej Camembert… ale mimo to masz bardzo dobre pojęcie o jej podstawowych częściach, przynajmniej. To wrażenie jest obrazem abstrakcyjny pomysł, zbudowany na całej masie wrażeń z Twojej przeszłości dotyczących kotów i kotowatość.

W takim razie, ile to „sześć”? O jeden więcej niż masz palce na stopie, trzy i trzy, jeden mniej niż dni w tygodniu, pół tuzina… kolejny abstrakcyjny pomysł, który jest tak dobry udokumentowane w twoim umyśle, że musisz podać słowo- i koncepcję- nigdy więcej myśli niż trzeba pomyśleć o literze następującej po „G”; w alfabecie. Aktywność silnika Jeśli pływasz, jeździsz na rowerze, wspinasz się po drabinie, aby zdjąć rzeczy z wysokiej półki, lub poruszaj ramieniem, aby uniknąć spalenia ręki, lub chodź, jestem pewien, że nie wydajesz każda aktywna chwila myślenia o tych rzeczach; przychodzą do ciebie tak naturalnie, że nie musisz nawet o nich myśleć. Jeśli wpiszesz, bez wątpienia możesz teraz wpisać o wiele więcej słowa w minutę, niż miało to miejsce za pierwszym razem, gdy spróbowałeś na maszynie do pisania. Ale to zajęło czas i praktyka.

Poprzez powtarzające się doświadczenia, wysiłek i praktykę, twój umysł dochodzi do zachowaj pamięć aktywności ruchowej. Ale cała ta mentalna aktywność pamięciowa jest tylko częścią całościowego obrazu. Pamiętaj, nasz Definicja pamięci wyraźnie domaga się wszelkich środków udostępniania informacji.

Jako uzupełnienie do tego artykułu, proponujemy bardzo interesujący wpis z serwisu o edukacji i rozwoju osobistym – Jak skupić się na nauce? Poznaj najlepsze sposoby na koncentrację – warto się z nim zapoznać, aby skutecznie progresować w swoim życiu prywatnym oraz zawodowym.

Jak działa Twój umysł? – podsumowanie artykułu

Twoja sztuczna pamięć. Nawet jeśli miałbyś być w stanie poświęcić cały czas na zadanie karmienia swojego naturalnego zapas informacji w pamięci, prawdopodobnie nie mógłbyś zacząć karmić go prawie na tyle, aby zaspokoić swoje potrzeby. Kiedy się do tego sprowadza, po prostu nie masz czasu, aby pamiętaj o wszystkich rzeczach, które musisz od czasu do czasu wiedzieć. Nie opłaca się zapamiętać całą książkę telefoniczną San Francisco na szansę, że pewnego dnia miej okazję zadzwonić wtedy do kogoś… kiedy trzeba, zawsze możesz sprawdzić numer w górę.

A kiedy nadejdzie czas, że musisz zadzwonić do kogoś w San Francisco, katalog staje się narzędziem do wzmacniania Twojej naturalnej pamięci.