Obowiązek przebywania w domu znacznie nagina naszą odporność emocjonalną. W tym trudnym czasie również nasze relacje małżeńskie przechodzą tzw. „próbę”. Oczywiście istnieją zgodne małżeństwa, które pozytywnie korzystają ze wspólnego czasu, ale są i tacy, którzy po prostu nie mogą ze sobą już wytrzymać. Jak poprawić relacje małżeńskie?

Relacje małżeńskie – możesz je poprawić!

Muszę Cię rozczarować, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, z powodu odmienności każdego z nas. Każdy człowiek jest inny, posiada indywidualny charakter i ciężko jest zastosować jedną receptę na poprawę relacji w małżeństwie. Każda osoba która szuka takiego rozwiązania musi go sama sobie opracować. Jestem w stanie udzielić kilku wskazówek, które pomogą Ci w znalezieniu recepty na siebie.

  1. Przygotuj kartkę i długopis, ewentualnie elektroniczny notatnik.
  2. Zapisz wszystkie sytuacje jakie denerwują Cię w partnerze, np. zostawia naczynia na blacie, nie zajmuje się dziećmi, nie pomaga przy obiedzie itp.
  3. Zapisz wszystkie sytuacje za które jesteś wdzięczna/wdzięczny, np. jest żywicielem rodziny, dzięki niemu/jej mam dzieci, gotuje, robi pranie itp.
  4. Teraz sprawdź jaka jest różnica w sytuacjach które Cię cieszą, a które denerwują.

W większości przypadków to ćwiczenie pokazuje, że chodź partner/partnerka nie jest idealna i posiada wiele wad, to także posiada wiele dobrych zalet. Wiem, że przeważnie zapominamy o tych dobrych sytuacjach, które Was łączą. Zachęcam, więc do wspólnego wspominania tych dobrych sytuacji. Dobrym na to sposobem, jest wspólne oglądanie zdjęć oraz szczera rozmowa. Może się zdarzyć, że wieloletnia miłość zaczyna się wypalać i żeby znów się obudziła trzeba wspólnie do tego dążyć.

Więcej artykułów o relacjach międzyludzkich znajdziesz w serwisie interesujace.pl.